Animacja – wykorzystanie

studio animacji

Animacja to rodzaj filmu, w którym jednak nie występują prawdziwy aktorzy (ci mogą użyczać głosu), a postacie namalowane. Jest to sztuka, która zmieniała się przez lata. Początkowo popularna była animacja kukiełkowa lub rysunkowa.

Studio animacji to nie tylko filmy kinowe

studio animacjiZ czasem powstała animacja 3d, czyli taka tworzona na komputerze, która obecnie dominuje. Inne rodzaje filmów rysunkowych, takie jak animacja plastelinowa, wycinankowa, czy tradycyjna rysowana są wykorzystywane w autorskich projektach i niszowych produkcjach. Animacja 3d jest po prostu dokładniejsza,a przy tym szybsza do stworzenia i dająca więcej możliwości. Dzięki jej popularności studio animacji nie tworzy jedynie filmów dla dzieci. Coraz więcej można zauważyć filmów animowanych przeznaczonych dla dorosłego widza, poruszających ważne tematyki, takie jak przemijanie, śmierć, utrata bliskiej osoby. Są to zarówno filmy do dystrybucji kinowej, jak i telewizyjnej oraz nowość – na streamingowe platformy internetowe.

studio animacjiDzięki nowym metodom animacji ten rodzaj filmu stał się bardziej rozpowszechniony, rocznie może powstawać więcej produkcji. Jednak animacja to nie tylko filmy rozrywkowe. Są one nieodłączną częścią gier wideo. W nich pojawiają się tak zwane cinematiki. Są to filmowe wstawki w grze. Może to być na przykład scena koronacji po zdobyciu zamku, czy scena przeniesienia w inne miejsce na końcu planszy rozgrywki. Krótkie filmiki nie są w grach niezbędne, ale pozwalają pokazać więcej świata przedstawionego, a gracz ma chwilę odpoczynku. Animacja często wykorzystywana jest w reklamie, każde studio animacji na pewno ma w swoim portfolio dużo takich projektów. Animacją można pokazać drogę tabletki do ,,źródła bólu”, czy też rysowane stworki zachęcające dzieci do sięgnięcia po zabawki danej firmy. Nie dałoby się tego pokazać w wersji fabularnej, zatem animacja poszerza możliwości marketingowe. Filmy animowane mogą posiadać także walor edukacyjny. Można z ich pomogą tworzyć materiały szkoleniowe, prezentacje, czy filmy dla szkół. Animacją pokaże się procesy zachodzące w krwiobiegu człowieka, działanie maszyny od wewnątrz, jak również w sposób ciekawy zaprezentować działalność firmy, na przykład w explainer video. Tutaj również nie dałoby się lub byłoby trudno pokazać złożone procesy i działania. Filmy animowane są zatem dobrym środkiem do prezentowania rzeczy, których normalnie byśmy nie zauważyli.

Animacja na pewno ma wiele zastosowań. Z jednej strony to dobra rozrywka dla dorosłych i dla dzieci, a z drugiej też coś, co daje ciekawe możliwości reklamowe, pasuje do gier oraz do działań edukacyjnych.

Ekspertami w tworzeniu animacji jest studio: https://m8house.com/

Animacja – wykorzystanie
Przewiń na górę