Banery wielkoformatowe – projekt i realizacja

druk wielkoformatowy

Wielkie banery reklamowe to świetny sposób na reklamę. Taki baner jest widoczny z daleka, nie jest to drogi produkt marketingowy, a poza tym można go zamontować w dowolnym miejscu. Żeby jednak był to skuteczny sposób na reklamowanie przedsiębiorstwa to musi on zostać dobrze zaprojektowany, wykonany i zamontowany.

Druk wielkoformatowy na dobrym materiale

druk wielkoformatowyJeśli chodzi o projekt to najważniejsze jest to, by nie umieszczać na nim zbyt wielu elementów. Przy dużej ilości treści litery będą musiały być bardzo małe, przez co będą nieczytelne. Lepiej jest wybrać najważniejsze informacje, takie jak nazwa firmy, główny zakres działalności oraz dane kontaktowe. Sprawdzi się również umieszczanie znanego hasła reklamowego tej firmy czy jej motto przewodnie. Litery mogą być ozdobne czy w różnym kolorze, ale nie można przesadzać. Jeśli chodzi o grafikę to należy postawić na żywe, intensywne kolory. Takie kolory będą widoczne z daleka, a przy okazji będą przyciągały wzrok. Druk wielkoformatowy banerów w Poznaniu powinien być wykonany na dobrej jakości materiale, głównie na tkaninach pcv, ponieważ są one odporne na warunki atmosferyczne. Nadruki na takiej tkaninie są bardzo trwałe, a materiał nie będzie się odbarwiał, nie zrywa się, trudno jest go przeciąć, nie gniecie się. Baner może być pionowy lub poziomy.

druk wielkoformatowyTe poziome są to tkaniny z otworami ocynkowanymi, przez które przekłada się dobre liny i sznurki które trzymają je podłoża. Najczęściej takie banery są montowane na płotach znajdujących się przy drodze. Są również banery stojące. Są one montowane na stojaku, a tkanina pcv jest na nich rozciągana. Taki baner można zobaczyć przy wjedzie do firmy, czy zamiast billboardu. Tutaj poza tkaninami pcv stosuje się również siatkę mesh, która jest wykonana z winylu, również odpornego na warunki pogodowe. Można ją także zastosować jako reklamę na budynku, także na rusztowaniu. Zabierając się za banery reklamowe warto również zwrócić uwagę na ich realizację. Nadruk powinien być wyraźny, a baner połyskliwy i śliski – to znaczy, że jest on zabezpieczony. Ułożenie baneru także ma znaczenie. Powinien być on dobrze naciągnięty, tak by nie było zagięć, bo wtedy napisy i grafiki nie są widoczne. Jest to szczególnie ważne przy banerach pionowych.

Baner powinien być dobrze zamontowany, to znaczy że sznurek który biegnie przez oczka powinien być gruby i mocny oraz dobrze zawiązany za spodzie. Wtedy mamy pewność, że baner będzie się dobrze trzymał. Zatem dobry projekt to jeszcze nie wszystko, trzeba baner jeszcze dobrze wykonać i zamontować.

Banery wielkoformatowe – projekt i realizacja
Przewiń na górę