Dlaczego warto zainwestować w szyld reklamowy?

Szyld reklamowy

Słowo „clamo” pochodzi z łaciny i oznacza reklamować, wołać. Od niego swoje pochodzenie wzięło określenie „reklama”, która ma za zadanie promować określone usługi lub produkty. Takie pojęcie znane było już w starożytności, kiedy to w Babilonie za pomocą glinianych tabliczek pismem klinowym ogłaszali się szewcy czy kupcy, a w średniowieczu godłem rzemieślnika stał się but. To były początki historii stosowania szyldów.

Funkcje szyldu reklamowego?

Szyld reklamowyWspółczesne szyldy znacząco różnią się od tych z dawnych czasów. Przybierają eleganckie, kolorowe i awangardowe formy, stając się indywidualnym znacznikiem firmy przyciągającym wzrok i nowych odbiorców. Najczęściej są zlokalizowane nad wejściem do lokalu, nad oknem, ladą bądź recepcją. Stanowią nie tylko element informacyjny, ale zarazem promocyjny. Dodatkowo zastosowanie w szyldach oświetlenia LED poprawi ich widoczność i sprawi, że klienci trafią do firmy nawet w nocy lub podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Ich zaletą jest możliwość uzyskania rozmaitych kształtów i właściwości poprzez wykorzystanie różnych materiałów, np. pelxi, dibondu, poliwęglanu czy PVC. Szukając inspiracji na szyldy reklamowe Bydgoszcz to miasto, w którym znajdziemy ich wiele. Ciekawe miejskie szyldy na pewno pobudzą wyobraźnie i pomogą wykreować ten swój jedyny, który byłby idealną reklamą swojej działalności.

Warto jednak pamiętać o przepisach prawa, które obowiązują przy instalacji szyldów reklamowych wSzyld reklamowy przestrzeni miejskiej. Specjalną zgodę trzeba bowiem uzyskać na umieszczenie szyldu na budynku będącym zabytkiem lub znajdującym się w turystycznej części miasta. Należy wówczas złożyć stosowny wniosek do starostwa powiatowego, w którym zostaną określone wymiary szyldu. Ponadto tablice reklamowe cechuje czytelność przekazu, estetyczna forma i długi czas użytkowania. Są trwałe i mogą służyć jako element dekoracyjny lub informacyjny w wielu branżach. Szyldy z pleksi najczęściej są spotykane na biurowcach, centrach handlowych i budynkach użyteczności publicznej jako element wiszący na elewacji, zamontowany na specjalnej konstrukcji lub wolnostojący. Precyzyjnie wskazują lokalizację firmy i potrafią zaintrygować obojętnego przechodnia do zapoznania się z usługami. Ciekawy szyld doskonale wyróżni daną firmę wśród lokalnej konkurencji.

Dzięki projektowi sporządzonemu według indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta szyld reklamowy to doskonały sposób, aby intrygująco i estetycznie przedstawić filozofię firmy i zaistnieć w świadomości konsumentów. Zadbany, nowoczesny i odpowiednio wyeksponowany szyld świadczy o profesjonalizmie danej marki, co wraz ze spójną kolorystyką i ciekawą typografią tworzy reklamę idealną.

Dlaczego warto zainwestować w szyld reklamowy?
Przewiń na górę