Dlaczego warto zdecydować się na kremację zwłok?

Organizacja pogrzebu osoby zmarłej wydawać się może obowiązkiem bardzo przykrym, ale jednocześnie niezbędnie wymaganym. Niestety, związane są z tym bardzo wysokie wydatki, które nawet pomimo obowiązującego obecnie zasiłku pogrzebowego, mogą się okazać dla wielu osób zaporowe. Nie powinno więc dziwić, że duża część osób poszukuje obecnie tańszej alternatywy dla pogrzebu tradycyjnego.

Kremacja zwłok – co warto o niej wiedzieć

Jeżeli chodzi o te, które są obecnie w Polsce legalne, do takich tańszych alternatyw należy z pewnością dosyć popularna obecnie kremacji zwłok. Jak się bowiem okazuje, samo spopieleni zwłok to koszt, który nie powinien przekraczać nigdy poziomu 900 zł,, a bardzo często ograniczać się może jedynie do 500 zł. Oczywiście, do tych, niezwykle niskich kosztów, doliczyć trzeba konieczność zakupienia odpowiedniej trumny, która jednak wygląda zupełnie inaczej, jak również spełnia zupełnie inne funkcje niż trudna tradycyjna. W przeciwieństwie do tej, której koszty zakupu mogą dochodzić nawet do 4000 zł, koszt zakupy tej odpowiedniej do spopielenia zwłok mieszczą się zazwyczaj w zakresie od 200 zł do 600 zł. Oczywiście, kremacje zwłok we Wrocławiu są nierozerwalnie związane również z koniecznością zakupienia odpowiedniej trumny która będzie pełnić funkcję podstawowego naczynia do przechowywania prochów. Koszty jej zakupu są bardzo zróżnicowane, mieszcząc się jednak w zakresie od około 200 zł do 2000 zł.

W przypadku, kiedy zdecyduje się na tą bardziej ekonomiczną odmianę kremacji zwłok, końcowe jej koszty nie muszą przekraczać około 1000 zł. Oczywiście, kiedy to bliscy osoby zmarłej będą zdecydowani również na pochówek urnowy, trzeba się liczyć z pewnym wzrostem końcowej ceny. W takiej sytuacji bowiem kluczowe okazać się może wykupienie odpowiedniego miejsc na cmentarzu. Urna jednak, zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż trumna ze zwłokami, przez co koszt wykupienia odpowiedniego miejsca mieścić się powinien w zakresie około 1000 złotych. Oznacza to jednocześnie, że koszty wykupienia odpowiedniego miejsca na cmentarzu mogą być dwukrotnie mniejsze niż w przypadku pochówku tradycyjnego. W obecnym czasie, coraz bardziej popularną usługą świadczoną przez zdecydowaną większość zakładów pogrzebowych w Polsce, okazuje się być kremowanie zwłok. Koszt takiej właśnie formy pochówku w zdecydowanej większości przypadków, są zdecydowanie mniejsze niż koszty związane z pochówkiem tradycyjnym, często nawet dwukrotnie. Nie powinno więc dziwić, że taka forma pogrzebu jest rozważana przez coraz większa liczbę osób, które chcą godnie pochować osobę bliską, ale przy ograniczonych kosztach.

Po więcej cennych informacji zapraszamy na www.adoria.pl – gwarantujemy zadowolenie.

Dlaczego warto zdecydować się na kremację zwłok?
Przewiń na górę