Drukarnia – oferta dla każdego

Drukarnia jest miejscem, do którego często mogą zaglądać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Profesjonalny zakład nawet od ręki jest w stanie wykonać wiele zleceń i to za przystępną cenę. Na co warto zwrócić uwagę? Jaka oferta jest najkorzystniejsza? Bez wątpienia najwięcej osób zechce wydrukować lub skserować dokumenty w formacie A4.

Drukarnia i zlecenia niestandardowe

drukarniaTo standardowy format, w którym występują wszystkie dokumenty urzędowe. Koszt ksero lub wydruku to zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy za jedną kartkę. Wiadomo, że z takich zleceń drukarnia nie mogłaby się utrzymać. Wiele zleceń otrzymuje jednak od przedsiębiorców. To oni zamawiają większe ilości wydruków i to bardziej specjalistycznych, w sztywnej oprawie, czy laminowanych. Do nich należą takie rzeczy jak katalogi i foldery reklamowe, kalendarze firmowe, czy też ulotki marketingowe. Liczy się to, jak one wyglądają, więc często są wykonywane na papierze sztywnym, czy kredowym, błyszczącym, który nie będzie się gniótł. Wszystko musi mieć idealnie odwzorowane kolory, czytelne czcionki, dobrej jakości grafiki. Koszt wydruku takiego katalogu czy folderu jest już wyższy, to zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Przy większych zamówieniach zawsze można negocjować.

drukarniaSprawdzona drukarnia z krakowa także chętnie wykonuje zlecenia niestandardowe. Mogą się do nich zaliczać wydruki na tkaninach, na kubkach, przypinkach, magnesach. To świetna opcja nie tylko dla przedsiębiorców chcących posiadać ciekawe gadżety reklamowe. To także idealne produkty dla osób szukających niebanalnych i jedynych w swoim rodzaju prezentów. Można samodzielnie przygotować grafiki czy śmieszne cytaty na kubki czy torby bawełniane, można także skorzystać z pomocy grafików. Koszt wykonania takich gadżetów zaczyna się od dwudziestu złotych wzwyż. Wszystko zależy od drukarni oraz od wielkości nadruku. Jednak jeśli chcemy mieć spersonalizowany prezent to nie jest to zawrotna kwota. Sprawdzona drukarnia z krakowa bardzo często wykonuje zlecenia nie na sztuki, ale na setki, a nawet na tysiące sztuk. Są to głównie ulotki reklamowe oraz wizytówki. Przy tak dużych zamówieniach koszt jednej sztuki to nierzadko jedynie kilka groszy.

Bardzo opłaca się zamawiać od razu większe ilości, bo wtedy wychodzi to korzystniej finansowo. Przy zamówieniach na firmę trzeba także uprzedzić drukarnię, że chce się wziąć fakturę. Wtedy odbiór zamówienia jest szybszy, ponieważ nie czekamy na wypełnienie dokumentów zakupu, tylko od razu możemy przejść do płatności.

Drukarnia – oferta dla każdego
Przewiń na górę