Organizowanie dużego wydarzenia – o czym pamiętać?

produkcja filmowa

Bycie organizatorem imprezy masowej nie jest prostą sprawą – musimy zadbać o wszystkie sprawy techniczne. Jeżeli jest to koncert w plenerze, do naszych zadań należy między innymi wybudowanie sceny – koniecznie zadaszonej, aby złe warunki atmosferyczne nie zniszczyły sprzętu (choć i tak nie da sie całkowicie ukryć wyposażenia sceny przed deszczem).

Filmowanie eventu

produkcja filmowaKolejnym zadaniem jest zatrudnienie ochroniarzy, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników. W przypadku koncertu, konieczne będzie też postawienie barierek oddzielające tłum od sceny. W przestrzeni pomiędzy barierkami a sceną powinno stanąć kilku ochroniarzy – będą oni zajmowali się przede wszystkim pilnowaniem, aby osobom, które „płyną na fali” (jest to typowe dla koncertów rockowych: jedna osoba jest podnoszona do góry i na leżąco przenoszona na rękach innych przez całą salę koncertową aż do sceny) nie stała się krzywda podczas „lądowania”. Z pewnością impreza będzie wyglądała niesamowicie, jeżeli odbywać się będzie wieczorem, a my zapewnimy odpowiednie oświetlenie. Warto też zatrudnić osobę do filmowania – uczestnicy tego typu wydarzeń bardzo często po ich zakończeniu przeszukują internet, aby znaleźć filmy dokumentujące dany koncert.

produkcja filmowaNa popularnej stronie z filmikami na pewno znajdą mnóstwo amatorskich nagrań wykonywanych telefonami komórkowymi, ale prawdziwą radością powitają dopiero profesjonalny film. Jeśli mamy więc taką możliwość, poszukajmy kogoś do wykonania wideo reportażu. Rewelacyjna produkcja filmowa powinna pokazywać atmosferę panującą na imprezie. Reportaż powinien podkreślać emocje osób przebywających na koncercie – w ten sposób, aby osoby oglądające nagranie, mogły poczuć, że są uczestnikami tam, na miejscu. Uzyskanie takiego efektu może być trudne – ale doświadczony filmowiec z pewnością poradzi sobie z takim zadaniem. Być może dobrze sprawdzi się dron? Takie nagranie ukaże koncert z zupełnie innej perspektywy – z lotu ptaka! Ciekawe nagrania mogą powstać w naprawdę różny sposób. Liczy się jednak też dynamiczny montaż, intrygujące ujęcia. Filmik z koncertu będzie najlepszą pamiątką dla jego uczestników. To jednak nie koniec zadań, jakie czekają nas – organizatorów.

Jeśli to duże wydarzenie – zadbajmy także o strefę gastronomiczną. Wielu uczestników powita ją z naprawdę dużą radością. W końcu po dobrej zabawie na koncercie, każdy zgłodnieje. Pamiętajmy jednak o tym, aby – ze względów bezpieczeństwa – nie sprzedawać napojów w szklanych butelkach. To chyba najważniejsze kwestie, z którymi styka się każdy organizator wydarzenia masowego.

Organizowanie dużego wydarzenia – o czym pamiętać?
Przewiń na górę